PSZICHIÁTER MAGÁNRENDELÉS

Pszichiáter szakorvosunk

dr. Lukács Hedvig

pszichiáter szakorvos

dr Lukács Hedvig pszichiáter

Rendelési idő:

hétfő 10:00–13:00

csütörtök 10:00–15:00

péntek 10:00–20:00

Szakterületek, specializáció:

depresszió,

pánikbetegség,

kényszerbetegségek,

szorongásos kórállapotok,

alkoholfüggőség,

gyógyszerfüggőség,

konfliktuskezelés,

stresszreakciók,

alvászavar,

bipoláris betegségek,

processzuális betegségek



dr. Lukács Hedvig pszichiáter a Ma Belle klinikán

Mivel foglalkozik a pszichiátria?

A pszichiátria az orvostudomány egyik kiemelt ága, amely az emberek lelki egészségével, valamint a pszichiátriai betegségek felismerésével, kezelésével és gyógyításával foglalkozik. Az utóbbi években világszerte egyre többen szenvednek különböző pszichiátriai zavarok miatt, és Magyarországon is egyre növekvő tendenciát mutat a segítséget kérők száma. A statisztikák szerint a felnőtt lakosság nagy százaléka tapasztal élete során olyan tüneteket, mint a depresszió, a szorongás, vagy a pánikbetegség. A modern társadalmi és munkahelyi stressz, valamint az érzelmi terhelések mind hozzájárulnak a pszichiátriai betegségek növekvő előfordulásához.

A pszichiátria legfontosabb feladata, hogy olyan kóros pszichés állapotokat kezeljen, amelyek súlyosan befolyásolják a gondolkodást, az érzelmeket és a viselkedést. A leggyakoribb pszichiátriai problémák közé tartozik a depresszió, a szorongásos zavarok, a bipoláris zavar és a különböző függőségek. Ezek a betegségek nemcsak a mindennapi életvitelt nehezítik meg, hanem hosszú távon súlyos testi tünetek megjelenéséhez is vezethetnek, mint például szívdobogás, mellkasi fájdalom, szédülés vagy álmatlanság. A pszichiátriai ellátás célja, hogy segítse a páciensek testi-lelki egyensúlyának visszaállítását, és javítsa az életminőséget.

Mik a pszichiátriai betegségek kiváltó okai?

A pszichiátriai betegségek kialakulása több tényező együttes hatására vezethető vissza. Élethelyzeti stresszorok, genetikai hajlam, neurológiai eltérések, valamint hormonális változások is szerepet játszhatnak ezek kialakulásában. Gyakran a szorongást, depressziót vagy pánikbetegséget életmódbeli tényezők is súlyosbíthatják, mint például a túlzott munkahelyi stressz vagy érzelmi traumák. Emellett bizonyos belgyógyászati és neurológiai betegségek, mint a pajzsmirigy alulműködése, szintén hozzájárulhatnak a pszichiátriai zavarok kialakulásához.

Mikor forduljunk pszichiáterhez?

Amikor a mindennapi életvitel jelentősen megnehezedik a tartós tünetek miatt, érdemes egy pszichiáter szakorvos segítségét kérni. Ilyen tünet lehet a hosszan tartó depresszió, állandó szorongás, alvászavarok vagy a szomatikus tünetek, mint a szédülés, szívdobogás, mellkasi fájdalom, zsibbadások, és a torokban tapasztalható gombócérzés. Ezek a fizikai tünetek gyakran a pszichés állapotból fakadnak, és orvosi beavatkozást igényelnek. Ha valaki gyakran tapasztal pánikbetegséghez hasonló rohamokat, például ájulás közeli állapotot vagy halálfélelemmel, esetleg megőrüléstől való félelemmel küszködik, akkor mindenképpen fontos egy pszichiátriai vizsgálat elvégzése.

Mi történik a pszichiátriai konzultáción?

A konzultáció során a pszichiáter szakorvos alaposan felméri a páciens tüneteit, életmódbeli szokásait, és megvizsgálja az esetleges kóros pszichés állapotokat. Az első vizsgálat általában egy feltáró beszélgetésből áll, melynek célja a pontos diagnózis felállítása. Szükség esetén a szakember különféle diagnosztikus eszközökön alapuló vizsgálatokat is alkalmazhat, mint például képalkotó eljárások, vagy speciális neurológiai tesztek. A konzultáció végén a szakorvos javasolhat gyógyszeres kezelést vagy pszichoterápiát, esetenként mindkettőt.

Milyen megoldások léteznek a pszichiátriai betegségek kezelésére?

A mentális zavarok kezelésében a leggyakoribb módszerek közé tartozik a gyógyszeres kezelés és a pszichoterápia kombinációja. A pszichoterápiás megközelítések széles skálán mozognak, például kognitív viselkedésterápia, autogén tréning, pszichodráma vagy akár családterápiás megközelítések. Ezek a módszerek segítenek a páciensek érzelmi és viselkedésbeli problémáinak feldolgozásában.  A személyre szabott gyógyszeres és pszichoterápiás kezelés lehetőséget biztosít a pszichiátriai tünetek hatékony kezelésére. A kezelés hosszát és módszerét mindig a pszichiáter határozza meg a felállított diagnózis alapján.




Bejelentkezés

Az alábbi elérhetőségek egyikén tudja velünk felvenni a kapcsolatot.