FOGLALKOZÁS-EGÉSZSÉGÜGYI VIZSGÁLATOK

Foglalkozás-egészségügyi vizsgálat - mit kínálunk?

A MA BELLE KLINIKA foglalkozás-egészségügyi alapellátást kínálja kis-, közép-, és nagyvállalatok számára.
A foglalkozás-egészségügyi ellátást a foglalkozás-egészségügyi szolgálatról szóló 89/1995. (VII. 14.)
Korm. rendeletben, illetve a foglalkozás-egészségügyi szolgáltatásról szóló 27/1995. (VII. 25.) MN rendeletben foglaltak szerint végezzük.
Folyamatosan nyomon követjük a szakmai jogszabályi változásokat, így a foglalkozás-egészségügyi szolgáltatás minden hatályos jogszabályi és szakmai követelménynek megfelel.
A foglalkozás-egészségügyi alapellátás egyéb szakorvosi vizsgálatokkal, képalkotó vizsgálatokkal, labordiagnosztikai vizsgálatokkal, egészségprogramokkal egészíthető ki.

 Célunk, hogy ügyfeleink hosszú távon megbízható partnerként számíthassanak ránk, amikor a munkavállalóik egészségvédelméről van szó.

Kérjen ajánlatot!

Karai Nóra kolléganőnkkel az alábbi elérhetőségek egyikén tudja felvenni a kapcsolatot.

Jogszabályi háttér

Foglalkozás-egészségügyi ellátást társaságunk a 89/1995. (VII. 14.) Korm. rendeletben, illetve a 27/1995. NM rendeletben foglaltak szerint végez. A foglalkozás-egészségügyi alapellátást biztosító szolgáltató a hatályos vonatkozó jogszabályok alapján ellátja:

  1. a külön jogszabályban meghatározott munkaköri alkalmassági vizsgálatokat, és kezdeményezi az ehhez szükséges szakorvosi vizsgálatokat;
  2. külön jogszabályban meghatározottak szerint a foglalkozási megbetegedések, fokozott expozíciós esetek bejelentését, kivizsgálását;
  3. a munkakörülmények és a munkavégzés egészségkárosító hatásainak írásban dokumentált

vizsgálatát a szerződésben – a helyi körülmények figyelembevételével – meghatározott gyakorisággal, vagy változás bekövetkezésekor soron kívül;

  1. külön jogszabályban meghatározottak szerint az egyéni védőeszközökkel kapcsolatos tanácsadást;
  2. külön jogszabályban előírtak szerint a munkahelyek kémiai biztonságát érintő feladatokat;
  3. a munkavállalók munkakörülményeivel kapcsolatos, egészséget, biztonságot érintő kérdésekkel összefüggő felvilágosítást;
  4. külön jogszabályban előírtak szerint a munkakörhöz kötött védőoltásokkal kapcsolatos feladatokat;
  5. a krónikus megbetegedésben szenvedő munkavállalók megelőző gondozását;
  6. külön jogszabályban meghatározottak szerint az 1. és 2. alkalmassági csoportba tartozó közúti járművezetők egészségi alkalmassági vizsgálatát;
  7. a munkaköri, szakmai, illetve személyi higiénés alkalmasság orvosi vizsgálatáról és véleményezéséről szóló jogszabályban meghatározott esetekben a foglalkoztathatóság szakvéleményezését.

 

Miben működik közre a szolgálat?

a) az Mvt. 58. §-ában felsorolt munkáltatói feladatok ellátásában,
különösen aa) a munkahelyi veszélyforrások feltárásában,


ab) munka-egészségügyi, -fiziológiai, -ergonómiai, -higiénés feladatok megoldásában,


ac) a munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi, személyi és szervezési feltételeinek biztosításában, a sürgős orvosi ellátás megszervezésében, az elsősegélynyújtók szakmai felkészítésében;


b) a foglalkozási rehabilitációban;


c) a munkáltató katasztrófamegelőző, -elhárító, -felszámoló és az előidézett károsodások rehabilitációs tervének kidolgozásában.


A szolgálat az Egészségbiztosítási Alap terhére igénybe veheti a mentőszolgálatot, a szolgálat orvosa járóbeteg-szakellátást nyújtó szakrendelésekre, illetve háziorvosi ellátásra utalhatja a társadalombiztosítási jogviszonnyal rendelkező munkavállalót, speciális kórházi ellátást igénylő foglalkozási megbetegedés vagy annak gyanúja esetén pedig – sürgősséggel vagy előzetes helybiztosítás útján – az Országos Munkahigiénés és Foglalkozás-egészségügyi Intézet fekvőbeteg osztályára utaljuk a beteget.

Foglalkozás-egészségügyi vizsgálat tartalma „C” egészségügyi kategória

A jogszabályi és szakmai előírásoknak megfelelően, az alábbi ellátásokat, szolgáltatásokat
tartalmazza:
∙ A kórelőzmény (anamnézis) felvétele
∙ Családi anamnézis felvétele
∙ Alapmérések (vérnyomásmérés, pulzus mérés)
∙ Testzsír, testsúly és testmagasság mérés, BMI (testtömeg index) meghatározás
∙ Nyugalmi EKG vizsgálat (12 csatornás)
∙ Belgyógyászati szakorvosi fizikális vizsgálat
∙ Tájékozódó neurológiai, mozgásszervi vizsgálat
∙ Éleslátás vizsgálat
∙ Egyéb szükséges szakorvosi vizsgálat kezdeményezése
∙ Elsőfokú munkaköri alkalmassági vélemény kiállítása

Szemészeti szűrés

Az 50/1999. (XI. 3.) EüM rendelet a képernyő előtti munkavégzés minimális szűrővizsgálat, EKG és biztonsági követelményeiről szabályozza a szemészeti szakorvosi vizsgálat szükségességét a foglalkozás-egészségügyi ellátás során.

Mely munkavállalóknak kötelező a szemészeti szakorvosi vizsgálat?
∙ Monitoros munkakörben szemészeti panaszokat okozó látórendszeri eltérések fennállásának valószínűsége esetén,
∙ Ha a munkavállalót olyan munkakörben foglalkoztatják, ahol a munka végzése során váltakozva kell a különböző távolságban lévő tárgyakra fókuszálnia,
∙ Az előzetes munkaköri alkalmassági vizsgálatnál, panaszmentesség esetén is, ha a munkavállaló korábban képernyő előtti munkát nem végzett.
∙ Az éleslátást biztosító szemüveg elbírálásához, ha szemészeti szakvizsgálat eredményeként indokolt, illetve a munkavállaló által használt szemüveg vagy kontaktlencse a képernyő előtti munkavégzéshez nem megfelelő, a munkáltató a munkavállalót ellátja a minimálisan szükséges, a képernyő előtti munkavégzéshez éleslátást biztosító szemüveggel.
A jogszabályban foglaltak végrehajtását a fővárosi és megyei kormányhivatal munkavédelmi felügyelősége ellenőrzi.

Kérjen ajánlatot!

Karai Nóra kolléganőnkkel az alábbi elérhetőségek egyikén tudja felvenni a kapcsolatot.